Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
Mejdan srdcařů skončil infarktem. Ale jedeme dál, říká podnikatelka Anna van der Weerden (207)
0:00
-33:52

Mejdan srdcařů skončil infarktem. Ale jedeme dál, říká podnikatelka Anna van der Weerden (207)

Tohle je trochu atypická epizoda. Ale začnu jinak: Znáte talkshow s jménem Fuck-up Nights, která divákům představuje několikrát do roka tři nebo čtyři lidi, kteří mluví o svých neúspěších?

Tak dnes uslyšíte něco podobného. S jedním hostem. Tím je Anna van der Weerden, a pokud vám je její jméno povědomé, pak máte dobrou paměť. Byla hostem mého podcastu letos v červnu.

Byl to podcast o mladé a sympatické právničce, která se na studiích v zahraničí před patnácti lety seznámila s Holanďanem, po čase se přestěhovali do Česka a jakkoli je ona advokátka a on IT expert, tak se rozhodli založit malý pivovar. To se jim povedlo. Jmenuje se Švihov a je v malé vesnici nedaleko vodní nádrže Želivka.

Měl to být podcast o tom, že návod na to být šťastný je a) potkat ty pravé lidi a b) zkoušet nové věci, které vás přitahují. Tak jsem si aspoň o příběhu Anny van der Weerden přečetl na webu časopisu Forbes. Ale přišel šok: v půlce podcastu, po vylíčení všech peripetií a toho, jak těžká i zajímavá byla cesta k úspěchu, mi Anna řekla: co bylo, bylo, ale pivovar jsme se teď rozhodli prodat a s manželem se rozcházíme.

Krátký střih, asi o dva měsíce později mi přišla pozvánka na Mejdan srdcařů. Tak se ten večírek oficiálně jmenoval a mělo na něm být oznámeno jméno nového majitele. Nemohl jsem se zúčastnit, ale už samu informaci o mejdanu srdcařů jsem bral jako happyend celého příběhu. Jen jsem doufal, že v nabídce pivovaru zůstane můj oblíbený belgický tripel. Ten mě ostatně k příběhu advokátky / spolumajitelky pivovaru přivedl.

Jenže happyend se nakonec nekonal. Přicházely ke mně zprávy, že místo majitele byla na večírku nakonec jen jeho maketa (?), že pivovar stále patří původním vlastníkům a že z prodeje sešlo. A protože mi na zmíněném pivu tripel opravdu záleží, a zároveň jsem zvědavý, co se vlastně stalo, pozval jsem Annu van der Werden do studia ještě jednou.

Poslechněte si jejími slovy to, co se vlastně seběhlo. Přeju příjemný zážitek. Většinou říkám příjemnou zábavu, ale to se tentokrát úplně nehodí.

0 Comments
Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
Jmenuju se Miloš Čermák a tenhle web používám místo poznámkového bloku