Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
Kdo dneska šetří, tak přichází o peníze, říká Margareta Křížová (171)
0:00
-51:26

Kdo dneska šetří, tak přichází o peníze, říká Margareta Křížová (171)

Margareta Křížová začínala jako asistentka vařící kávu, ostatně měla vystudovanou hotelovou školu. Nakonec však spoluzaložila a vybudovala úspěšnou finanční firmu. Byla jednou z investorek v televizním pořadu Den D, který divákům České televize pomáhal pochopit, co to jsou a jak fungují startupy.

Dnes je Margareta Křížová občasnou investorkou do menších projektů a pracuje jako konzultantka na volné noze. V době covidu se na televizní obrazovky vrátila jako moderátorka pořadu, který učí finanční gramotnosti. Což se dnes, v době obav z ekonomické krize, může hodit. Takže jsem se jí mimo jiné zeptal, kam investovat: zda do bitcoinu, nebo do zlata. 

Bavili jsme se o tom, že když člověk jako dítě vypadá trochu jinak než ostatní, tak je to problém, ale pro život to může být výhoda. A taky jak se skoro 40 let žije po boku muže, jehož profese je diametrálně odlišná od čehokoli spojeného s byznysem nebo financemi. Vratislav Kříž je operní pěvec s řadou rolí v zahraniční i v Česku, včetně Státní opery a Národního divadla. Mají spolu dvě dospělé děti.

A samozřejmě jsem se zeptal i na to, jaké technologie ji fascinují, čím si nejraději dělá radost a jak se stalo, že na Facebook občas natáčí videa z kuchyně, byť jsem si původně myslel, že ji najdu pouze na seriózní profesní sítí LinkedIn. A hlavně, jak se jí v dnešní polarizované a nervózní době podařilo dojít k obdivuhodnému poznání, že je dobré, když člověk nemá na všechno názor.

Přeju hezký poslech.

0 Comments
Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
Jmenuju se Miloš Čermák a tenhle web používám místo poznámkového bloku