Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
Herectví je pro mě dnes už spíš taková brigáda, říká manažerka a herečka Andrea Daňková (159)
0:00
-56:00

Herectví je pro mě dnes už spíš taková brigáda, říká manažerka a herečka Andrea Daňková (159)

Existují lidé, kteří jsou krásní, vzdělaní, úspěšní a ještě plní ideálů. Pozor, teď nepíšu o sobě, ale o svém hostu, kterým byla devětadvacetiletá Andrea Daňková. Časopis Forbes ji zařadil do letošního výběru pozoruhodných lidí, kterým ještě nebylo třicet. Tedy do rubriky 30 pod 30. U svého jména má čtyři pomyslné štítky: manažerka, vysokoškolská učitelka, herečka a modelka.

Má za sebou role ve filmech i seriálech, a pokud patříte mezi diváky českých televizí, tak byste asi Andreu Daňkovou na ulici poznali. Nebo se za ní určitě ohlédli. Ale své ambice a životní cíle vidí jinde, a to kupodivu ve zdravotnictví či státní správě. Působí ve vedení Ústavu hematologie a krevní transfuze, špičkového českého zdravotnického zařízení.

Vystudovala herectví a sociologii, získala titul MBA v oboru strategického managementu a loni začala studovat práva. Přemýšlí, že příští rok ještě zkusí ekonomii. S úsměvem říká, že studovat plánuje tak do 35 let, takže má ještě na jednu vysokou školu čas.

Je ze stejné generace jako moje děti, a tak mě zajímalo, jak se dívá na svět, který od nás mladí a ambiciózní dvacátníci brzy pomyslně převezmou. Co si o něm myslí a hlavně, co s ním plánují udělat.

Přeju příjemný poslech.

0 Comments
Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
Jmenuju se Miloš Čermák a tenhle web používám místo poznámkového bloku