Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
AUDIO: Zatím ve španělštině neumím minulý ani budoucí čas, takže žiju jen v přítomnosti, říká podnikatelka Simona Zábržová (199)
0:00
-48:55

AUDIO: Zatím ve španělštině neumím minulý ani budoucí čas, takže žiju jen v přítomnosti, říká podnikatelka Simona Zábržová (199)

Přijměte pozvání k poslechu 199. epizody Jednoho procenta. Do studia přišla Simona Zábržová. Byla vůbec jedním z prvních hostů, když jsem Jedno procento před více než třemi lety začal natáčet. Tehdy jsme mluvili o jejím vyhoření, myšleno samozřejmě tom metaforickém, týkajícím se duševního zdraví. Přesněji řečeno, o jejím v pořadí už druhém vyhoření.

Profesně za sebou toho měla dost: mnoho let podnikání s bývalým přítelem a pak šéfování dvou středně velkých firem. Své vyhoření vzala jako pravá podnikatelka, totiž jako příležitost, a založila startup, který se duševní zdraví lidí ve firmách či institucích rozhodl pojmout systémově. A jako byznysplán. Tak vznikla firma Soulmio.

Letos  v lednu ovšem znovu své kolegy i přátele překvapila: to když se rozhodla žít většinu roku ve Španělsku a svou rostoucí a rozvíjející se firmu řídit na dálku. Jde to? A jaké jsou její zkušenosti? Tohle je epizoda typu “update”, kdy zvu opakovaně hosty, jejichž život se nějak zajímavě posunul nebo změnil. Což je i případ Simony Zábržové.

Jak se ve Španělsku aklimatizovala, které jídlo jí chutná a co dělá ve volném čase, a proč se líbí zrovna francouzským mužům. Byť ve Španělsku. A mluvili jsme také o tom, proč je zrovna duševní zdraví tak aktuálním tématem, a jestli rok 2023 bude konečně lepší než roky 2020, 2021 a 2022.

Než vás pozvu k poslechu rozhovoru, dovolte ještě malou anonci: příští jubilejní 200. epizoda bude delší než jindy a do studia přijde host, kterého jsem v roce 2019 pozval vůbec jako úplně prvního. Pokud si ho pamatujete, tak víte, kdo to je.

A teď už hezkou zábavu.

0 Comments
Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
Jmenuju se Miloš Čermák a tenhle web používám místo poznámkového bloku