Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
AUDIO: Nejlepší fotka je ta, kterou teprve udělám, říká fotograf Dan Alka (158)
1
0:00
-58:25

AUDIO: Nejlepší fotka je ta, kterou teprve udělám, říká fotograf Dan Alka (158)

1

Mým hostem ve studiu byl muž, který miluje krásné domy a obdivuje jejich tvůrce. Obojí rád fotí a vymyslel zajímavý webový projekt.

Svoje fotky podepisuje jako Danalka, v občanském průkazu má napsané jméno Dan Alka, ale příběh jeho jména je ve skutečnosti složitější. Dám malou nápovědu: hraje v něm roli velká indická svatba, na kterou už byli objednáni i sloni a čekaly se stovky hostů, ale třicetiletý kluk z Ostravy své indické snoubence a její rodině těsně před plánovaným obřadem řekl, že se na “to” necítí.

Je to jako z hollywoodského filmu? V životě Dana Alky je toho víc, třeba to, jak dělal dva roky v Toskánsku asistenta jednomu z nejslavnějších reklamních fotografů Olivieru Toscanimu, a proč tuhle práci nakonec opustil a s autem naplněným nejlepším toskánským vínem odjel vstříc dalším dobrodružstvím.

Nebo jak se mu podařilo setkat se s architektem Frankem Gehrym, navštívit ho v jeho ateliéru v Los Angeles, a jakou roli v tom hrál dres Jaromíra Jágra.

No a pochopitelně jsme mluvili také o startupu Instatrio.com, který má ambici ukázat lidem nejkrásnější místa světa přesně ve třech fotkách a jehož budování dnes Dan Alka věnuje prakticky všechnu energii a čas.

Přeju vám příjemný poslech.

Oliviero Toscani (foto Danalka.com)
Frank Gehry (foto Danalka.com)
Ivan Kuckir (foto Danalka.com)
Zaha Hadid (foto Danalka.com)
1 Comment
Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
Jmenuju se Miloš Čermák a tenhle web používám místo poznámkového bloku