Apr 22, 2022 • 55M

AUDIO: Na Francouzích se mi líbí, že mají smysl pro humor. A taky jejich sklon žít v mírném chaosu, říká Katka Etrychová (160)

 
0:00
-55:20
Open in playerListen on);
Episode details
Comments

Mým hostem ve studiu byla mladá žena, kterou znám docela dlouho. Učil jsem ji na fakultě sociálních věd, kde studovala žurnalistiku. Už tehdy byla sympatická a chytrá, takže mě nijak nepřekvapilo, když se o pár let později stala výraznou tváří zpravodajství České televize.

Z médií však odešla, lépe řečeno přešla na tzv. druhou stranu, jak my v oboru někdy říkáme. Stala se manažerkou komunikace na Francouzském velvyslanectví, a tou je od roku 2018.

No a právě proto jsem ji pozval právě teď. Natáčeli jsme náš rozhovor v době mezi prvním a druhým kolem prezidentských voleb, jejichž výsledek je podle průzkumů celkem nejistý a rozhodne se v nich mezi Emmanuelem Macronem a Marine Le Penovou. Evropa sleduje výsledek nedělního druhého kola s lehce zatajeným dechem.

Katka Etrychová mě samozřejmě dopředu upozornila, že od ní vzhledem k její práci nemůžu čekat ani volební prognózy, ani přiznání, který z kandidátů má její srdce. Takže jsem se na to ani neptal. Ale bavili jsme se o tom, jak Francie volby prožívá a co to pro ni znamená.

Bavili jsme se také o Francii obecně, protože Katka Etrychová má v této zemi kořeny a miluje ji. Zajímalo mě proč, a jak by mě případně k lásce k Francii taky přesvědčila.

Zeptal jsem se i na další věci: jak se stalo, že si dopisovala s Belmondem, proč si koupila polštář s ukrajinským prezidentem a jaké to je potýkat se s tzv. dlouhým covidem. Prozradím dopředu, že to není nic moc.

Ale i přesto je Katka Etrychová velkou optimistkou, a věří, že například i to nejlepší jídlo, samozřejmě francouzské, ji ještě v životě čeká.

Přeju příjemný poslech.