Jsem:

… novinář, autor asi dvaceti knih, například Půlkacíř, rozhovor s Karlem Krylem (1993), tří sbírek Povídek z fleku (2013 - 2017) či “návodu pro použití padesátníka” pod názvem Žena mi slíbila černoškun (2018). Píšu glosy, poznámky či “cokoli mě napadne”, většinu textů najdete tady na Jednoprocento.cz. Jsem zároveň komentátorem serveru Seznam Zprávy. Připravuju dva podcasty: Jedno procento Miloše Čermáka a Čermák Staněk Comedy Podcast (s Luďkem Staňkem). Veřejně vystupuju (a můžete si mě tedy pozvat jako řečníka) nejčastěji na téma technologií, médií a komunikace.

Od roku 2013 do roku 2019 jsem byl šéfredaktorem online verze Hospodářských novin a šéfem magazínu Ego, předtím jsem působil například v Reflexu nebo Lidových novinách. Od roku 2014 vystupuju jako standup komik, kterým jsem se stal v rámci boje s krizí středního věku. Ta se původně projevila tím, že jsem začal dělat smajlíky do textových zpráv. Bohužel se ukázalo, že to tím neskončí. Vystupovat v klubech je samozřejmě nedůstojné a ponižující (jak by řekla matka mého kolegy Luďka Staňka), ale pořád jsem na tom lépe než muži, kteří si kupují sportovní auta nebo utíkají od rodin s mladými milenkami.

A proč si předplatit Jedno procento?

Když kliknete na tlačítko SUBSCRIBE, zařadíte se na mailing list a budete mít přehled o mých nových textech. Když se stanete platícími předplatiteli, získat přístup ke všem textům, včetně těch v archívu. A já budu rád a vaše peníze utratím rozumně a chytře, pravděpodobně hlavně za jídlo a měkké drogy, zejména bourbon, červené víno a belgické pivo. Děkuji!

Subscribe to Jedno procento

Jmenuju se Miloš Čermák a tenhle web používám místo poznámkového bloku

People

Google it yourself.