Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
AUDIO: Jestli něco neumíte, tak se to naučte. Klidně v padesáti, říká Martin Tušl (161)
0:00
-52:53

AUDIO: Jestli něco neumíte, tak se to naučte. Klidně v padesáti, říká Martin Tušl (161)

Mým hostem byl Martin Tušl. Odborník na sítě, který třicet let strávil v takzvaném korporátu, a jakkoli to byla pomyslně stále stejná budova, tak prvních 8 let měla na sobě nápis IBM a dalších 22 let AT&T. Dnes je Martin padesátník, a rozhodl se pro něco, co muži v tomhle věku - v našem věku, abych byl přesný - už tak často nedělají. Založil si startup.

Měl bych říct i to, že se s Martinem Tušlem známe dlouho. Oba jsme na přelomu osmdesátých a devadesátých let vystudovali na ČVUT technickou kybernetiku. Mysleli si, že celý život strávíme profesionálně s počítači. Jemu se to povedlo, mně ne.

I o tom jsme si povídali, a samozřejmě také o tom, jak každý jinak vzpomínáme na devadesátá léta, co si myslíme o stárnutí a co jsme se po vysoké škole ještě naučili nebo chtěli naučit. Dopředu prozradím, že u Martina to bylo plavání kraulem a lyžování na běžkách.

Startup Repeato totiž je právě o učení, byť na hudební nástroj. Aneb jak jdou spojit hudba, moderní technologie a touha umět nové věci. A filosofická otázka: je lepší umět víc věcí na 90 procent, anebo jednu dokonale, nebo aspoň na 99 procent?

Děkuju, že posloucháte.

0 Comments
Jedno procento
Jedno procento Miloše Čermáka
Jmenuju se Miloš Čermák a tenhle web používám místo poznámkového bloku