Jedno procento
Inspiruj se!
Yemi A.D.: Kreativita je dar, který nás odlišuje od zvířat. A my si ho nesmíme od AI nechat vzít
1
0:00
-1:15:38

Yemi A.D.: Kreativita je dar, který nás odlišuje od zvířat. A my si ho nesmíme od AI nechat vzít

1

Byl v Praze vlastně na skok. V Austinu v Texasu navštívil firmu vyrábějící humanoidní roboty, pro kterou pracuje. Na pár dní se zastavil na konferenci v Dubai. A přes Prahu se vrací do New Yorku, kde má v Brooklynu byt a kde v poslední době tráví asi nejvíc času.

Yemi je jednačtyřicetiletý tanečník, producent, choreograf, edukátor a moderátor. Sleduju jeho dráhu už řadu let. Obdivuju, jak dokáže motivovat a inspirovat zejména mladé lidi. A taky to, jak za ty roky, kdy ho sleduju, pracuje sám na sobě. Je jedním z nemnoha Čechů, které lze označit za světové osobnosti.

(VIDEO: Plná verze)

Jak by se on sám dnes označil jedním slovem? Tvůrce, říká. Před několika lety spoluzaložil globální neziskovku pod názvem Moonshot Platform. Tedy platformu, jejímž cílem je - zjednodušeně řečeno - pomáhat mladým lidem uskutečňovat jejich sny.

To ještě Yemi nevěděl, že ten jeho “moonshot” bude cesta na Měsíc. Nebo přesněji k Měsíci. Loni v prosinci japonský miliardář Jusaku Maezawa oznámil, že Yemi je mezi osmi členy posádky, která se společně s ním vydá v raketě Starship firmy SpaceX Elona Muska na oběžnou dráhu Měsíce. Start se očekává za dva až tři roky.

O tom všem jsme s Yemim mluvili. A taky o Elonu Muskovi, o robotech či o přírodních kmenech z Amazonie, o cestě k dlouhověkosti, a samozřejmě taky o generativní AI.

Když jsme u umělé inteligence, připomínáme, že můžete přijít na workshopy a masterclassy, které pořádáme. Nejbližší například 1. listopadu či 7. listopadu v angličtině. Program všech najdete na našem webu Inspiruj.se.

Přejeme příjemný poslech!

1 Comment