Jedno procento
Inspiruj se!
Petr Kasa: Jsem optimista. Ale svět se díky AI změní. Třeba tím, že intelektuální práce bude levnější a manuální dražší
2
0:00
-1:09:40

Petr Kasa: Jsem optimista. Ale svět se díky AI změní. Třeba tím, že intelektuální práce bude levnější a manuální dražší

2

Na přelomu století vybudoval s bratrem Martinem jeden z prvních velkých českých eshopů. Později byl také šéfem českého zastoupení firmy Nokia, a to v době největší slávy této značky. Jako podnikatel či investor rozjel řadu projektů. A v roce 2015 se Petr Kasa znovu spojil s bratrem Martinem a založili internetovou lékárnu Pilulka.cz.

Není zas tolik Čechů, kteří v sobě spojují vášeň k technologiím a pro inovace, a zároveň mají obchodního ducha a podnikavost v krvi. Petr Kasa je jedním z nich. Takže když se letos objevil fenomén generativní umělé inteligence, a lidi buď nadchl, anebo vylekal, bylo jasné, že nás v tomhle podcastu bude zajímat, kam patří právě Petr Kasa.

Rozhodně nás nezklamal. A ano, mluvili jsme s ním jak o čistě praktickém rozměru umělé inteligence, tak i o tématech vizionářských až filosofických. 

Tím pádem jsme nakousli, a někdy i podrobně rozebrali řadu témat. Plus jsme položili pár otázek, takzvaně na tělo.

A víte co? Pět jich odcituju hned před začátkem, a pokud máte chuť, zkuste si na ně před poslechem podcastu sami odpovědět.

  • Kdybyste stanuli před soudem, chtěli byste, aby vás soudil člověk, anebo umělá inteligence?

  • A co v nemocnici? Vadilo by vám, kdyby vaši diagnózu či lékařský zákrok provedla umělá inteligence?

  • Bojíte se víc v samořiditelném autě, anebo ve voze s řidičem?

  • Radši byste na pustém ostrově ztroskotali se psem, anebo s Chatem GPT?

  • Věříte, že umělá inteligence někdy bude mít emoce?

Odpověděli jste na všechny otázky? Klidně nám své odpovědi napište. Budeme rádi. A teď už vás zveme do studia, kde jsme společně s Petrem kasou.

Ještě omluva: byla asi zlomyslnost techniky, že se zrovna během rozhovoru s inovátorem a vizionářem porouchal v našem studiu jeden z mikrofonů. Právě umělá inteligence, vylepšující audiozáznamy, nás zachránila z nejhoršího. Ale i tak by kvalita zvuku měla být trochu lepší.

Omlouváme se a přejeme příjemný poslech.

2 Comments