Jedno procento
Inspiruj se!
Ondřej Bartoš: Jsme na začátku éry, kdy se AI bude propisovat do všeho, co děláme
0:00
-58:42

Ondřej Bartoš: Jsme na začátku éry, kdy se AI bude propisovat do všeho, co děláme

Známe Ondřeje Bartoše víc než pětadvacet let. Pamatujeme, když koncem devadesátých let začal pořádat první akce věnované investování do startupů. Já jsem jako novinář chodil na setkání potenciálních investorů a zakladatelů firem, které Ondřej přivezl pod značkou First Tuesday z Londýna do Prahy. Moje žena Senta si ho pamatuje z byznysových konferencí, kde vždycky mluvil provokativně a chytře. 

Později založil investiční firmu Credo Ventures, která dnes má už svůj čtvrtý fond. A na pomyslném účtě minimálně tři jednorožce, tedy firmy s odhadovanou hodnotou přes miliardu dolarů. O té druhé, firmě s polskými zakladateli a názvem ElevenLabs, jsme se dozvěděli v polovině ledna.

Tedy ne že bychom se dozvěděli o její existenci. Nástroj na klonování lidského hlasu či dabování zvukových nahrávek používáme a ukazujeme na našich workshopech už od loňského jara. Ale dozvěděli jsme se, že úspěšně uzavřela třetí kolo financování, získala dalších 80 miliónů dolarů a tím se zároveň stala již zmíněným jednorožcem.

O tom všem s Ondřejem Bartošem mluvíme: o tom, proč Credo Ventures do ElevenLabs jako jedni z prvních investovali a proč se k tomu rozhodli ještě předtím, než se generativní AI nafoukla do celosvětové bubliny. 

Mluvili jsme o Česku, kde se dobře, ba výborně žije, ale spousty se toho také nepodaří. A zasepulovali jsme si, kam a jak se generativní AI či obecně moderní technologie budou ubírat dál. Podcast jsme natáčeli v atmosféře poklidného nedělního odpoledne s výhledem na Václavské náměstí. A vám přejeme příjemný poslech.

Plus vás samozřejmě zveme na naše AI Masterclassy, kde chceme inspirovat všechny od začátečníků po nadšenců právě do generativní umělé inteligence. Podívejte se na nabídku na našem webu s adresou inspiruj.se.

Přijďte na náš AI Masterclass!

0 Comments