Jedno procento
Inspiruj se!
Marian Jelínek: Nejstarším koučem byl Platón
0:00
-56:11

Marian Jelínek: Nejstarším koučem byl Platón

Marian Jelínek souhlasí s Billem Gatesem, který řekl, že dnešní vzestup generativní umělé inteligence je největší revolucí minimálně za posledních padesát let. Novinky v této oblasti sleduje, ale nemyslí si, že jeho život nebo práci v nejbližší době zásadně ovlivní.

Sám bere AI především jako praktický nástroj. “Dostal jsem nabídku od jedné firmy, že s pomocí umělé inteligence vytvoří virtuálního Mariana Jelínka, který bude místo mě odpovídat lidem na jejich dotazy,” říká Marian Jelínek, jeden z nejvyhledávanějších koučů v byznyse i ve sportu.

Říká: “Samozřejmě jsem odmítl!” Muž, který byl sedmnáct let osobním trenérem Jaromíra Jágra, je tak trochu ze staré školy: nové technologie používá, ale zároveň je pro něj důležité, že je má pod kontrolou. Což je něco, s čím má většina lidí problém.  Jak toho dosáhnout? I o tom jsme mluvili.

Což přímo vede k další otázce: sedl by si Marian Jelínek bez obav a dobrovolně do auta bez řidiče? Nechal by se od umělé inteligence vyšetřit a případně operovat? A co třeba u soudu? Vyslechl by si rozsudek radši od živého soudce, anebo od počítače? 

Moje žena chtěla vědět i to, co o umělé inteligenci povídá svým malým vnučkám?

Byli jsme moc rádi, že Marian Jelínek přijal naše pozvání do studia. Poslechněte si náš rozhovor. Přeju vám příjemný a hlavně inspirativní zážitek.

0 Comments